Zobraziť košík 0 Môj účet

Parazity Giardie

❓Je vhodné užívať DiaGiar® po diagnostikovaní Giardie a kombinovať ho s liečbou predpísanou veterinárnym lekárom?
👉Je ideálne podávať doplnok stravy DiaGiar® spolu s liekmi predpísaných veterinarnym lekárom do vymiznutia pozitivity na Giardie. V prípade použitia bez liekov predpísaných veterinárnym lekárom, bude liečba dlhšia a DiaGiar® sa má podávať do vymiznutia pozitivity na Giardiu Lambliu.
❓ Môže sa DiaGiar® užívať u gravidných sučiek?
👉 DiaGiar® obsahuje esenciálny cesnakový olej a tento olej môže zmeniť chuť mlieka. Keď je sučka gravidná, proces tvorby mlieka je zahájený a mlieko môže mať cesnakovú chuť. Môže sa stať, že novonarodené šteniatka odmietajú materské mlieko pre výraznú chuť. V opačnom prípade je prípravok bezpečný pre gravidnú sučku.
❓Rozdiel v podávaní psom medzi cesnakovým esenciálnym olejom a surovým cesnakom?
👉 Cesnakový esenciálny olej, ktorý sme sa rozhodli použiť v produkte DiaGiar®, obsahuje vysoké koncentrácie účinných látok „takmer“ čistých bojujúcim proti parazitom. Ak chceme získať rovnaké množstvo účinných látok zo surového cesnaku, musíme dodať obrovské množstvá, s celou škálou vlastných účinných látok cesnaku, vrátane veľkého množstva anemických látok, ktoré by mohli vážne poškodiť zdravie psa.
❓Kedy sa odporúča podávať DiaGiar® a ako dlho ?
👉 DiaGiar® je indikovaný na ochorenie Giardia Lamblia. DiaGiar® sa má podávať s liekom až do vymiznutia pozitivity Giardie. V prípade použitia bez liekov bude liečba dlhšia a má sa podávať až do vymiznutia pozitivity (aj niekoľko mesiacov). Preventívne sa odporúča podávať cyklicky najmä v oblastiach s vysokým výskytom giardií v jarnom a letnom období.
❓Prečo má môj pes stále pozitívny test na Giardiu?
👉 Opakujúce sa ochorenie giardie, prichádza k nám veľa pacientov s opakujúcimi sa problémami s gardiou. Chceme zdôrazniť, že nejde o liekovú rezistenciu, ale o fenomén neustálej reinfekcie z prostredia, keďže Giardia nespôsobuje trvalú imunitu. Jedným z najdôležitejších konceptov v prípade Giardie je, že prvok žije ako oportunista v čreve pacienta, takže jeho prirodzeným prostredím je koexistencia s črevnou bakteriálnou flórou. Vďaka špeciálnemu zloženiu DiaGiar® vytvára nepriaznivé prostredie pre parazity. Ako platnú terapeutickú podporu odporúčame aj užívanie prebiotík a probiotík obsiahnutých v Lactoadapte.
 
dia2